Športni dan za 1. in 2. razred

V petek, 29.9. 2017 smo imeli učenci 1. in 2. razreda OŠ Col in Podružnične šole Podkraj športni dan. Odpravili smo se na pohod na Višenjsko Rovno.

Malce vetroven, a prijeten jesenski dan nas je kar vabil v naravo. Letos smo izbrali pot proti Policam in mimo Škvarča. Pot do Vodiške ceste se je vzpenjala in malce vlekla, a potem smo šli le še navzdol. Da se v gozdu nismo izgubili je poskrbel naš hišnik Peter, ki nam je pot označil s puščicami. Zadovoljni smo prispeli na Višenjsko Rovno, kjer smo pomalicali. Dečki so hitro našli žogo za nogomet, za vse pa je bilo zanimivo tudi raziskovanje bližnje okolice. Postanek ni bil dolg, saj nas je čakal še povratek skozi Višnje in čez Špile in skozi Orešje v šolo na Colu.

Pot je bila dolga kar 10, 6 km, a ni bila težka in so jo zmogli vsi učenci. Čestitam vsem, posebno prvošolcem!

Smiljana Krapež