Obisk podjetja Fructal

V petek, 2. 10. 2015, smo si učenci prvih treh razredov matične in podružnične šole ogledali podjetje Fructal. Ob vstopu nas je pričakal velik slavolok modrih balonov in tri Fructalove maskote: Pingo, Ježek in Jeti. Zaposleni so nas vodili skozi proizvodnjo, kjer smo videli predelavo hrušk, skladišče za sadne kaše, proizvodnjo sadnih podlog za jogurte, polnjenje sadnih sokov in nektarjev. Ogled smo zaključili na dvorišču, kjer so učenci nabirali točke po različnih postajah: lovili so ribice, metali na koš, se igrali spomin, ločevali odpadke in tekmovali v igrici štiri v vrsto. Ob koncu jih je čakala nagrada – sadna rezina in sok.

Po malici so se tretješolci odpravili na ogled pošte, najmlajši učenci pa smo obiskali Lavričevo knjižnico. Knjižničarka, gospa Martina, nam je predstavila različne knjižnice in pokazala zanimive knjige za otroke. Sprehodili smo se med knjižnimi policami in pritisnili žig Lavričeve knjižnice na novo knjigo. Knjižničarka je povabila otroke, naj pogosto zahajajo v knjižnico, kjer bodo gotovo našli kaj zanimivega.

Katja Turk Medvešček

(Skupno 412 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...