Moj sanjski stroj

Učenci prvega in drugega razreda so imeli nenavaden tehniški dan. V sodelovanju z Regijsko razvojno agencijo ROD Ajdovščina smo se povezali v projekt v okviru mednarodne pobude MyMachine (Moj sanjski stroj). Mentorice tega projekta smo si predhodno ogledale prvo učilnico TORCH v Srednji ekonomski šoli Roška v Ljubljani. Torch metodologija se ukvarja s procesi inoviranja in ustvarjanja novih idej. Učilnica ponuja učencem stimulativno učno okolje. Po teh metodah smo tudi z našimi učenci izvedli tehniški dan: preko iger, kjer je najpomembnejše skupinsko sodelovanje, iskanju rešitev pri določenih nalogah, uporabi možganske nevihte ter uporabi vseh čutil, nazadnje »ustvarili« vsak svoj sanjski stroj. Stroji so nenavadni in pomagajo ljudem, da varno prečkajo cesto, spremlja otroke v šolo, trgovino in živalski vrt, jim deli balone, ustvari mavrico, kuri smeti in komarje, zaliva drevesa in rože, lovi ljudi, ki uničujejo naravo, izdeluje sladkarije, torte, sladolede vseh okusov, požaga stara drevesa, s tem lesom zakuri ogenj in speče hrenovke, smeti pomanjša, da postanejo manjši kot bacili, pelje psa na sprehod ter ga nahrani … Učenci so stroje poimenovali: Prijazen stroj, Stroj Kolček, Robot varuška, Optimus, Pomagač, Mavri, Svetko, Strelo, Čistko, Tera, Sladkorni stroj …

Projekt MyMachine omogoča, da ideja najmlajših izumiteljev lahko postane resničnost. Iz izbranih nenavadnih  strojev bodo dijaki in študentje v naslednjih fazah ustvarjali načrte oz. makete, na podlagi katerih bo sanjski stroj izdelan. Konec maja v okviru projekta LAS Vipavska dolina se načrtuje skupno razstavo skic, načrtov, maket in izdelanih sanjskih strojev. Komaj čakamo, kaj bo nastalo.

Slavica Velikonja in Tina SCozzai

(Skupno 197 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...