Z vrtcem po naši turistični poti

V okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava, smo člani turističnega krožka pripravili turistični program z naslovom Gremo v naravo po znanje in zabavo. Program smo v torek, 10. 11. 2015, tudi izvedli. V septembru in oktobru smo pripravljali program, delali lutke, vadili našo igrico, v novembru pa smo na našo pot povabili otroke iz vrtca na Colu. Program se je pričel na parkirišču pri cerkvi od koder nas je vodil na Greben. Po poti so otroci sledili kažipotom, na katerih je bil hudiček. Do Grebena smo imeli štiri postanke. Na vsakem so najprej poiskali listek z uganko, nato pa jih je nagovorila še gozdna žival – lutka. Ta jih je na vsaki postaji učila, kako se morajo obnašati v gozdu in naravi. Na koncu pa nas je pričakala igrica o premetenem kmetu in hudiču. Podarili smo jim še pobarvanko s pravili obnašanja v gozdu in hudičke narejene iz storžev. Ko so se otroci vračali v vrtec so nas že spraševali, kam in kdaj jih bomo naslednjič povabili. Poleg delanja turističnega programa in vodenja smo se naučili tudi precej o delu in vodenju mlajših otrok.