Teden pisanja z roko 2019

Na povabilo Ljudske univerze Ajdovščina smo učenci podružnične šole sodelovali v Tednu pisanja z roko 2019, ki je potekal med 21. in 25. januarjem 2019. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je pomembna spretnost. Naši možgani bolje delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost.

Letos so organizirali natečaj preko katerega smo skupaj napisali kratko zbirko zgodb imenovano »Škratkova pot«. Učenci so pisali pisma škratkom, ki prebivajo v različnih inštitucijah občine Ajdovščina. Na občini  je prejel njihova pisma škrat Ajdovšček, v domu starejših občanov škrat Kuzma, v gasilskem domu škrat Florijan in v zdravstvenem domu škrat Zdravko.

Vsak udeleženec v natečaju oziroma vsaka inštitucija, ki je v natečaju sodelovala bo prejela digitalno značko »Open Badges« za Učinkovito ročno pisno komunikacijo.

Mentorica Katja Turk Medvešček

 

(Skupno 341 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...