Vaja gašenja požara na podružnici

V sredo, 21. 10. 2015, je ob 11. uri zagorelo na podružnici Podkraj. Takoj smo obvestili gasilce o požaru in uspešno izvedli evakuacijo učencev in zaposlenih. Čez nekaj minut so se oglasile sirene gasilskega kamiona in dveh spremljajočih vozil. Gasilci so s hitro intervencijo pogasili požar, ki se je razširil iz kuhinje po pritličju šole.

Mesec oktober je mesec požarne varnosti. Na pobudo PGD Col so gasilci izvedli vajo gašenja požara in evakuacijo šole. Po končani vaji sta nas pozdravila poveljnik in predsednik PGD Col. Nato so gasilci praktično prikazali gašenje z različnimi gasilnimi aparati (prah, para), razkazali gasilska vozila, opisali svoje delo, pokazali gasilska oblačila in pripomočke. Razdelili so zgibanke o požarnih varnosti in povabili učence, naj se jim pridružijo v gasilskih vrstah.

Zahvaljujemo se PGD Col za uspešno izvedeno gasilsko vajo.

Katja Turk Medvešček

(Skupno 374 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...