Spoštovani starši,

s ponedeljkom, 15. 2. 2021, se ponovno odpirajo šole za vse učence.

Šolski prevoz bo potekal po ustaljenem voznem redu. Pouk bo potekal po urniku tako, kot pred zaprtjem šol.

Po priporočilih NIJZ naj šolski prevoz uporabljajo le učenci, ki jim starši ne morejo zagotoviti individualnega prihoda v šolo. Glede prihoda v šolo/odhoda domov NIJZ priporoča hojo in individualni prevoz s strani staršev. V primeru, da boste svojega otroka v šoli prišli iskat, moramo za te odhode imeti pisno obvestilo, da otrok ne bo v varstvu vozačev.

Šolska prehrana bo organizirana kot običajno. Šola bo za vašega otroka pripravljala malice in kosila tako, kot pred zaprtjem šole. Odjave in prijave šolske prehrane bodo potekale na ustaljen način.

V primeru kakršnih koli sprememb takoj obvestite razredničarko/razrednika.

Še nekaj splošnih navodil (v skladu s higienskimi ukrepi):

• Pouk lahko obiskujejo le zdravi učenci (brez znakov akutne okužbe dihal).
  • Uporaba mask je v skupnih prostorih šole ter na šolskih prevozih obvezna. V matični učilnici uporaba maske ni potrebna.
  • Vstop v šolo je skozi glavni vhod, 1. razred vstopa skozi učilnico 1. razreda.
  • Starši ne vstopajo v šolo.
  • Učenci počakajo pred šolo. V času prihodov učencev v šolo bo pri vhodu dežurni učitelj, ki bo poskrbel, da bodo učenci v šolo vstopali posamično. Učenca bo sprejel in ga usmeril h garderobi oziroma v učilnico. Pri vstopanju naj učenci ohranjajo 2 metrsko medosebno razdaljo. Pred vstopom v šolo si razkužijo roke.
  • Učenci prinesejo v šolo šolske potrebščine, vodo v plastenkah (da se zmanjša dotikanje pip) in eventualna dodatna oblačila, saj se bo veliko zračilo.
  • Glede na vremenske razmere bodo učenci tudi zunaj šolskega objekta.
  • V primeru, da bi vaš otrok zbolel in imel potrjeno okužbo Covid-19, nas takoj obvestite, saj moramo o tem obvestiti ministrstvo.

Lep pozdrav,

Jasmina Likar Štinjek