Obisk Tetke Jeseni v 1. in 2. razredu na šol Col

Tri dni po uradnem začetku jeseni, je tudi na vrata šole Col potrkala Tetka Jesen in tako učencem naznanila svoj čudoviti barviti in vremensko spremenljivi čas.

S klobukom ozaljšanim z jesenskimi listi najbolj značilnih domačih dreves se je v svoji opravi s košaro jesenskih dobrot pojavila med prvošolci in drugošolci. Predstavila se je s pesmijo o jeseni. Učence je povprašala o značilnostih jeseni in o različnih pridelkih, ki jih je imela v košari. Učenci so jo z zanimanjem poslušali  in lepo odgovarjali na zastavljena vprašanja.

Seveda jim je zastavila tudi dve uganki, ki pa sta bili za učence kar trd oreh, vendar so ju uspeli razvozlati. Želela je, da se uganki učenci naučijo in jih zastavijo svojim domačim.

Za nagrado za prisrčen sprejem in sodelovanje jim je prebrala pravljico eno o važiču ježu, ki hruške ni hotel deliti z gozdnimi živalmi in pesmico o ježku, ki je slastni grozd z veseljem podelil svojim gozdnim prijateljem.

Tetka Jesen se je poslovila z obljubo, da pride tudi naslednje leto.

Vremenske napovedi Tetke Jeseni smo lahko v zadnjih dveh tednih prav vsi zelo občutili, saj je dež večino dni brez prestanka padal, pridružila se mu je še burja, ki je prepihala naše kraje.

Jesen pa so tudi čudovite barvne preproge jesenskega listja, ko stopamo po gozdu, jurčki in dežniki, ki kukajo med travo, vonj pečenega kostanja…, in mnoga druga lepa doživetja, zato se veselimo jeseni!

Smiljana Krapež