Obisk starodobnih avtomobilov

V petek, 21. aprila 2017, so pritegnili našo pozornost zvoki štirih starodobnih avtomobilov, ki so zapeljali na dvorišče naše šole. Povabili smo gospoda Zmaga Stegovca, tajnika  Društva ljubiteljev starih vozil Vipavske doline, da nam predstavi svoj topolino 500C – letnik 1955.  S svojimi starodobniki so se pripeljali še trije člani društva: gospod Dušan Bizjak z mini morrisom – letnik 1974, gospod  Miro Štrancar s topolinom 500A – letnik 1938 in gospod Boris Faganel z volkswagnom – letnik 1971.

Starodobniki so bili za otroke prava zanimivost, najbolj pa je njihovo pozornost pritegnil rdeči mini morris, ki so ga poimenovali kar »mister bin«. Seveda so  se morali usesti v  avtomobil in preizkusiti, kako deluje troblja. V avtomobil se je skupaj usedlo kar sedem otrok.

Učence višjih razredov pa so bolj zanimali tehnični podatki o vozilih.

Zahvaljujemo se članom društva LSV Vipavska dolina za poučno in zanimivo dopoldne.

Smiljana Krapež

 

(Skupno 254 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...