Naravoslovni dan v 1. razredu

V sredo, 13. 4. 2022, smo imeli s prvošolci velikonočno obarvan naravoslovni dan. Že 1. šolsko uro smo se odpravili na sprehod, kjer smo ob cesti in blizu gozda nabrali veliko naravnega materiala (različne cvetlice, majhne vejice in kamenčke, travo, liste… ). V šoli smo iz tršega papirja izrezali obliko jajca in ga “pobarvali” tako, da smo nanj lepili material, ki smo ga našli v naravi. Nastali so čudoviti velikonočni pirhi z različnimi vzporčki. Izdelovali pa smo tudi velikonočne zajčke iz brezovega lesa. S temperami smo jih pobarvali ter jim nalepili ušesa, smrček, brčice, rep… In čeprav so postali podobni čisto pravim zajčkom, pa so na hrbtu nosili posodico, ki jih je izdajala, da so pravzaprav velikonočni zajčki, ki že komaj čakajo, da dobijo svoja velikonočna jajčka. In prav zato so z veseljem odskakljali v naše domove.

Eva Bartol, Smiljana Krapež, Slavica Velikonja

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...