Na športni dan v Vipavski Križ

V torek, 4.4.3017, smo se učenci 4. in 5. razreda s Cola in Podkraja podali na malce drugačen športni dan. Z avtobusom smo se odpeljali do Ajdovščine in se potem peš odpravili proti Vipavskemu Križu. V toplem jutranjem soncu smo hodili med njivami in travniki. Opazovali smo pomladne lepote Vipavske doline in prepoznavali hribe okoli nje.

Ko smo prispeli do Vipavskega Križa, nas je tam že čakal gospod Ljubo Žgavec, ki nam je razkazal ta biser sredi Vipavske doline, kot ga mnogi imenujejo. Popeljal nas je po gasah, nam pokazal obzidje, grad, trg in samostan. Pokukali smo v globok vodnjak, izvedeli, kako se je topovska krogla znašla v pročelju hiše in se povzpeli do cerkve, kjer smo si ogledali panoramo Zgornje Vipavske doline. Srečali smo najstarejšega slovenskega pilota, videli spominsko ploščo, ki priča, da je kraj obiskal Primož Trubar in prisluhnili pridigi za otroke Janeza Svetokriškega.

Po ogledu smo na trgu pomalicali in se v kleti osvežili z jabolčnim sokom, s katerim so nas prijazno pogostili.

Navdušeni in polni lepih vtisov smo se peš vračali nazaj proti avtobusni postaji.

 

Mojca Vidmar

(Skupno 377 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...