Mednarodno priznanje Evi in Maju

15. novembra 2017 je bilo na Osnovni šoli Božidarja Jakca v Ljubljani slovesno odprtje mednarodne likovne razstave, 3. otroškega likovnega bienala. Likovni dogodek je vsako drugo leto organiziran v spomin na slavnega umetnika Božidarja Jakca, po katerem se njihova šola tudi imenuje. V želji, da bi negovali spomin na velikega mojstra risbe in grafike, je bil likovni natečaj namenjen risbi v vseh njenih izraznih oblikah.

Strokovna žirija je izmed številnih prispelih del izbrala tiste, ki so najbolj izvirna, domiselna in izrazno močna. Podelila je devet nagrad in šest priznanj, ki so jih prejeli avtorji iz Slovenije in drugih držav. Veseli nas, da sta kar dve izmed priznanj prejela učenka in učenec naše šole.

Maj Hrobat iz 4. razreda je narisal zanimivo muco, šestošolka Eva Lemut pa je prejela priznanje za imenitno risbo drevesa.. Čestitamo!

Zaključno prireditev 3. Otroškega likovnega bienala si lahko ogledate na naslednji povezavi: https://youtu.be/TE1VnyUIwC8

Silva Karim

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...