KARITASOVE DELAVNICE IN TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI

V četrtek, 19. oktobra, smo se na podružnici z delavnicami in tekom podnebne solidarnosti pridružili projektu Slovenske Karitas »Živi preprosto in solidarno – v smeri podnebne pravičnosti«.   Prvo šolsko uro smo se pogovarjali o podnebnih spremembah in njihovem vplivu na življenje ljudi v revnejših predelih sveta. Letos smo poseben poudarek namenili hrani v nerazvitem svetu. Učenci so izdelali krožnike in nanje narisali, katero hrano bi podarili revnim otrokom. Naslednjo uro nas je obiskala gospa Katarina Vidmar, ki nam je predstavila svoje petletno bivanje v Zambiji. Z zelo zanimivo in slikovito predstavitvijo nam je orisala življenje v tej afriški državi. Nato smo v telovadnici izpeljali Tek podnebne solidarnosti. V dvajsetih minutah je 21 učencev podružnične šole preteklo 57,88 km. S svojim trudom in zagnanostjo smo pokazali, da nam ni vseeno, kako živijo ljudje po svetu. Tehniški dan smo zaključili s kuharsko delavnico. Učenci so v šolskem sadovnjaku obrali jabolka in iz njih, ob pomoči učiteljic, pripravili slasten zavitek. Spoznali smo, da smo lahko srečni, ker živimo v takem okolju, kjer je hrane dovolj.

Mojca Vidmar

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...