Izvajanje ŠOLSKE SHEME, ki jo finančno podpira Evropska unija

Tudi v letošnjem šolskem letu bomo na šoli nadaljevali šolsko shemo razdeljevanja sadja in zelenjave (ŠSZ). Poleg te sheme smo se vključili še v šolsko shemo mleka (ŠM). Oboje se učencem razdeljuje kot dodaten brezplačen obrok. Višina sredstev je za ŠSZ okvirno 6 evrov/učenca, za ŠM pa 4 evre/učenca letno.

Shema ŠSZ bo potekala enako kot prejšnja leta. Razdeljujemo lahko sveže sadje in zelenjavo ter predelano sadje in zelenjavo. Šola mora dati prednost svežemu sadju in zelenjavi pred predelanim.

Shema ŠM dovoljuje razdeljevanje:

• mleka brez dodanega sladkorja, drugih sladil, arome, čokolade ali kakava,
  • jogurta, kislega mleka, kefirja, pinjenca in skute, prav tako brez dodanega sladkorja, drugih sladil, arom, sadja, oreškov ali kakava.

Tudi pri ŠM velja, da je več razdelitev mleka kot mlečnih izdelkov.

Shema ŠSZ je bila v preteklih letih lepo sprejeta, saj z dodatnim obrokom popestrimo redno šolsko prehrano. Kako bo z uvedbo sheme ŠM, pa bomo videli.

Lilijana Nabergoj