Dvodnevni pohod za 9. razred

S kombijem smo se pripeljali na izhodišče, planina Kuhinja. Po okrepčilu smo zagrizli v hrib. Krn je bil vmesni cilj do koče pri Krnskih jezerih. Pri hoji navzgor nas je sonce prav prijetno grelo. Ločili smo se na dve skupinici, prva je osvojila sam vrh Krna, druga je šla samo na sedlo med Krnom in Batognico. Nato smo skupaj nadaljevali pot do jezera. Tam smo malce občudovali živalstvo jezera. H koči smo prišli ravno za večerjo. Po večerji smo se namestili po sobah. Za nekatere je sledil še nočni sprehod, da so prišli do signala za telefon. Nato je pa hitro zavladal nočni mir.
Drugi dan smo se odpravili do starih italijanskih barak na Lepočah in nato na sedlo na Prehodcih. Čakal nas je še dolg spust do planine Polog. Javorco smo izpustili, ker smo bili že precej utrujenj in čakala nas je še pot do Zatolmina. Za nami je lep dvodnevni pohod, ki nam bo ostal v trajnem spominu.

(Skupno 206 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...