Domač kruh in domače testenine

Današnji dan na podružnici je bil v celoti posvečen lokalni in tradicionalni hrani. Jutro smo začeli s 13. tradicionalnim zajtrkom. Letošnji slogan “Kruh za zajtrk – super dan” nam je privabil idejo priprave kruha po starem. Kdo bi poznal boljši recept kot stare mame naših učencev, zato smo se povabili v družbo Nacetove in Juretove stare mame, ki nam je ob prijetnem škrabljanju ognja v krušni peči prikazala pripravo kruha na tradicionalen način. Medtem, ko je testo vzhajalo in peklo, smo si pogledali pripravo domačih testenin, ki nam jo je prikazala mama Andreja, jih skuhali, pomešali z okusno omako in z užitkom pojedli. Tačas so se hlebčki spekli. Še tople in dišeče smo razrezali, ob okušanju domačega kruha pa ugotovili veliko prednosti, če je narejen iz domačih sestavin.

(Skupno 194 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...