Dejavnosti ob tednu otroka

Učenci prve triade na matični šoli smo imeli v oktobru kar pestro dogajanje. Teden otroka smo pričeli s kamišibajem, ki nas je na slikovit način popeljal v svet Mavrične ribice, muce Copatarice in Žabecede. Obiskal nas je gospod Branko Tratnik, nam predstavil poklic gasilca in pokazal, kako lahko gasilci naredijo “dež, meglo, sneg in sonce”. Urška Nabergoj nam je v okviru Karitasovih delavnic predstavila Gambijo, kjer je poleti delala kot prostovoljka v šoli. Navdušeni smo bili nad pokrajino in načinom življenja, ko pa smo izvedeli, da so tam doma krokodili, smo jih iz odpadnega materiala tudi sami izdelali. V znak podnebne solidarnosti pa smo tekli in skupaj z učenci s podružnične šole pretekli 160km. Nekaj ur pouka smo izpeljali v bližnjem gozdu z gospodom Silvestrom Peljhanom, kjer smo ob igri gozd doživeli z vsemi čutili. Dejavnosti smo zaokrožili s kostanjevim piknikom. Po kostanjih je dišalo zadnji šolski dan pred jesenskimi počitnicami.

(Skupno 175 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...