Dnevni arhiv: 25 oktobra, 2024

Delavnice ob dnevu reformacije

V petek, 25. 10. 2024, dan pred počitnicami, smo v knjižnici, za otroke prvih štirih razredov, pripravile delavnice na temo prihajajočega praznika – dneva reformacije. Tako me, kot tudi otroci, smo se zabavali ob sestavljanju sestavljank na temo reformacije, iskanju kovancev, na katerih je narisan Primož Trubar, delanju kazalk … Res smo se imeli lepo in prav vsi smo knjižnico zapustili z željo, da to še kdaj ponovimo. Rebeka, Ema, Hana K.

Gozdni dan

S prvošolci smo se odločili, da cel dan preživimo v gozdu, najlepši in najboljši učilnici. Dan smo začeli z gozdno telovadbo. Nato smo prisluhnili zvokom v naravi. Leže smo opazovali premikajoče se oblake. Igrali smo gozdni bingo in nabirali drevesne liste različnih barv. Veseli smo bili, ko smo našli hrastove šiške. Kot pravi detektivi smo se podali v gozd z lupami in tako dan zaključili z opazovanjem rastlin in živalic. Mojca Vidmar