Dnevni arhiv: 30 septembra, 2023

Naravoslovni dan za 1. in 2. razred

METULJ APOLON IN PIMER IZGUBLJENIH PIK Učenci prvega in drugega razreda matične in podružnične šole smo se na sončen jesenski dan odpeljali z avtobusom na Predmejo. Pri Materi Gorjanki smo se kot prava detektivska skupina pripravili na iskanje izgubljenih pik metulja apolona. Pomagali smo si z detektivskimi pripomočki: detektivskimi dnevniki, detektivskimi izkaznicami in pisali.  Skupina otrok je kmalu našla rdečo in belo piko, ki označuje slovensko planinsko pot – markacijo. Ko je navdušen planinec gospod Alojz Knafelc videl pike metulja gorskega apolona, je dobil idejo, da s podobnimi pikami kot jih ima metulj na krilih, označi poti, po katerih hodijo...

Terapevtska kmetija na Malem Ubeljskem

V petek, 29.9.2023, smo tretješolci s Cola ter tretješolci in četrtošolci iz Podkraja obiskali terapevtsko kmetijo na Malem Ubeljskem. Obisk se je začel z daljšim sprehodom mimo velikih pašnikov in travnikov, kjer smo v naravnem okolju opazovali krave, konje in prašiče. Cilj sprehoda je bilo kmečko dvorišče, kjer so nam lastniki kmetije pokazali kmetijsko mehanizacijo, s katero pridelujejo krmo za živino, postregli so nam z domačim pecivom in sokom. Učenci so od blizu spoznali konje, jih krtačili, jahali in nahranili. Domov smo se vrnili polni vtisov, najbolj zabavno pa je bilo skakanje po balah slame.