Dnevni arhiv: 22 maja, 2023

Šahovski krožek

»Šah je športna panoga, igra, umetnost in znanost, predvsem pa šola za življenje. Igranje šaha ima za otroke številne prednosti in koristi. Uči discipline, potrpežljivosti in vztrajnosti. Krepi tako njihove kognitivne kot motorične sposobnosti.  Z igranjem šaha se otroci naučijo reševanja problemov in strateškega razmišljanja. Igra jim omogoča tudi razvijanje drugih socialnih veščin, kot so potrpežljivost, upoštevanje in spoštovanje pravil, hkrati pa otroci skozi igro krepijo svojo samozavest, ki temelji na znanju in uspehih.  In kar je pri šahu najboljše, je to, da je zanimiv za vse generacije. Igre se lahko naučijo že štiriletniki in jo igrajo s svojimi vrstniki, starši ali dedki in babicami. Za...