Sončni oktobrski petek – dan za ustvarjanje

V petek, 6. oktobra 2023, so se učenke likovnega snovanja 2 in 3 udeležile kar dveh tradicionalnih likovnih extemporov.

Učenke devetega razreda so ustvarjale v Piranu, osmošolke pa na že 33. extemporu Osnovne šole Šempas, ki je letos organiziralo ustvarjalni dan v Šmihelu pri Šempasu.

Letošnja tema je bila »Razgledi«. Čudovita risarska dela šmihelskih razgledov si lahko ogledate na priloženih fotografijah.

V Piranu so naše ustvarjalke iz devetega razreda risale in slikale po navdihu, ki ga nudi naše prelepo morsko mestece Piran. Prav tako si lahko ogledate odlična dela na priloženih fotografijah iz Pirana.

Po ustvarjanju se je pripravilo likovna dela za razstavo. Sledila je podelitev priznanj vsem ustvarjalcem in mentorjem ter slovo do naslednjega leta.

Likovna dela s piranskega extempora pa bodo na ogled konec meseca oktobra, v ajdovski Supernovi. Prijazno vabljeni na ogled razstave.

Jadranka Ivačič