Dan varne rabe interneta

safeV letošnjem letu se je naša šola vključila v projekt Mesec varne rabe interneta, ki ga izvajamo v februarju. 9. februarja smo na šoli obeležili dan varne rabe interneta pod sloganom »Prispevaj k prijaznejšemu internetu tudi ti!« Na šoli smo v različnih razredih izvedli več aktivnosti, s katerimi smo učence osveščali o prijazni in varni rabi interneta in mobilnih naprav ter jih opozarjali na številne težave in pasti, ki nam jih prinese raba elektronskih naprav.

Učenci 3. razreda so ob dnevu varne rabe interneta skozi različne dejavnosti spoznavali pasti, ki jih ponuja brskanje po internetu. Osemletniki danes že veliko vedo o računalnikih, tablicah in mobilnih napravah. Skozi razgovor o uporabi računalnika smo skupaj ugotovili, da jim brskanje po spletu ni tuje, prav nasprotno, zelo zvedavo raziskujejo po internetnih vsebinah, iščejo slike, filme, risanke, najbolj pa jih privlačijo animacijske igre, v katerih so aktivni igralci. Preko računalniških iger spoznavajo svet, različne strategije, spoznavajo pa tudi nove virtualne prijatelje. Učenci sami so ugotovili, da ob pritisku napačne tipke ali potrjevanju nepoznane besede lahko domači računalnik okužijo z neprimernimi vsebinami ali virusi. Po pogovoru smo si ogledali nekaj animiranih kratkih filmov, ki otrokom na nazoren način prikažejo neprimerno ravnanje s spletnimi vsebinami in nevarnosti v virtualnem prostoru. Na plakatih, ki so jih učenci izdelali, so predstavljeni vsebina razgovora ter nasveti za varno rabo interneta. Zavedamo se, da mladim ne moremo vzeti računalnika, lahko pa jim na njim razumljiv način povemo, kako previdni moramo biti pri brskanju po virtualnem prostoru.

3 2 1

(Skupno 30 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...