Slavnik (1028 m)

V soboto, 28. 9. 2024, smo se učenci planinskega krožka podali na prvi planinski izlet v tem šolskem letu. V sodelovanju s Planinskim društvom Križna Gora smo se povzpeli na Slavnik.

Vsi dobre volje smo se zjutraj zbrali pred šolo in do zadnjega kotička napolnili avtobus. Odpeljali smo se do Prešnice, kjer smo začeli naš pohod. Po dobrih dveh urah hoje, po gozdu in travnikih, smo z nekaj vmesnimi postanki osvojili vrh Slavnika. Z vrha je bil krasen razgled na slovensko obalo. Nanos pa so že zajeli nevihtni oblaki. Ko smo se okrepčali, smo v planinske knjižice ponosno pritisnili žig. Iz nahrbtnikov smo morali izprazniti vse sladkarije, daj nas je čakal spust po strmejši poti v Podgorje. Tam nas je že čakal naš avtobus.

Prijetno utrujeni vendar polni lepih vtisov in novih doživetij, smo se odpeljali proti domu. Se že veselimo prihodnjega izleta. Pridružite se nam.

Mojca Vidmar