Letni razstavi idrijskih čipk

Skozi celo leto so pod spretnimi prsti naših učencev in učenk, ki obiskujejo Čipkarsko šolo Idrija na oddelkih Col in Podkraj, nastajale prave mojstrovine.

V prvem tednu junija so jih lahko obiskovalci občudovali na razstavah na OŠ Col in PŠ Podkraj. Poleg prepleta tisočerih nitk so lahko opazovali tudi ustvarjalnost, vztrajnost, natančnost in trud,

ki ga v izdelavo skozi celo leto vlagajo naši učenci in učenke. Ni vedno enostavno, vendar ko se naučimo premagovati izzive, postajamo močnejši in samozavestnejši.

V tem šolskem letu smo pri pouku klekljanju na pobudo gospe Nives Žibrik preko projekta prostovoljstva še dodatno spodbujali medsebojno sodelovanje in pomoč.

DANAJA ROVAN, AMALIJA ŽORŽ, ELISA ŠKVARČ, SANJA LIKAR, HANA TRATNIK in REBEKA KOREN so kot prostovoljke v svojem prostem času pomagale mlajšim učencem pri prvih korakih v svet čipk.

Za njihovo vztrajnost pri prostovoljstvu jim čestitamo in se jim iskreno zahvaljujemo.

Jožica Klanjšček,

učiteljica klekljanja.