Dnevni arhiv: 24 oktobra, 2022

Uspešno opravljen kolesarski izpit

Učenci 5. razreda so v mesecu oktobru uspešno opravili kolesarski izpit. Svojo veščine vožnje s kolesom so najprej pokazali na spretnostnem poligonu, nato pa so teoretično znanje preizkusili še na prometnih površinah v okolici šole. Izpitno vožnjo so spremljali policisti iz Policijske postaje Ajdovščina. Kolesarske spretnosti so učenci nadgradili z vožnjo po gozdnih poteh. Za uspešno opravljeno izpitno vožnjo pa so se skupaj z mentoricama podali na kolesarski izlet. Učencem je šola izdala  kolesarsko izkaznico, ki skupaj s podpisom staršev, otroku omogoča samostojno vožnjo v prometu. Vsem čestitamo in želimo srečno ter varno vožnjo! Heidi RS

Tehniški dan v 2. triadi – LES

TEHNIŠKI DAN  v 2. triadi – LES V ponedeljek, 24.10.2022, so  učenci 2. triade imeli tehniški dan. Na pobudo agencije SPIRIT in Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo je Center arhitekture Slovenije – program Igriva arhitektura, zasnoval tehniški dan na temo LES. V uvodni uri so mentorice, diplomantke fakultete za arhitekturo, izvedle uvodno predavanje o vrstah lesa in o njegovi uporabnosti, nato pa sta sledili dve izkustveni delavnici. Učenci 4. razreda so se preizkusili  v delavnici Lesni detektivi, 5. razred je gradil Leonardov most, učenci 6. razreda pa lesene stolpnice. Sledili sta delavnici Izdelaj ptičjo gnezdilnico in Izdelaj svoj stolček. Srečanje so zaključili s predstavitvijo svojih izdelkov  in...