Zlato priznanje za turistično nalogo

V šolskem letu 2017/18 sta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo razpisala 32. državni festival Turizmu pomaga lastna glava. Tema letošnjega festivala je bila Kultura in turizem. Članice turističnega krožka Veronika Bajc, Adele Čebokelj, Nika Gorše, Ana Kobal, Tajda Lampe in Sandra Pregelj, vse iz 9. razreda, smo v nalogi LEDENE SKRIVNOSTI NAŠIH JAM s podnaslovom  “ODLEDENITEV” KULTURNE DEDIŠČINE predstavile ledarstvo na Trnovskem gozdu in Nanosu.  Mentorja naloge sta bila Jasmina Likar Štinjek in Pavel Makovec, pri oblikovanju in postavitvi stojnice pa nam je bil v veliko pomoč naš hišnik Peter Vidmar.

Za izdelano turistično nalogo in njeno odlično predstavitev na turistični tržnici v Kopru smo prejeli zlato priznanje Turistične zveze Slovenije. Pri predstavitvi naloge v Kopru nam je pomagal tudi Jure Puc iz 8. razreda. S tem priznanjem smo se uvrstili na zaključno tržnico, ki bo potekala v Mercator centru v Mariboru, dne 17. aprila. 2018. Vljudno vabljeni na njen ogled in hkrati hvala vsem tistim, ki so kakorkoli pripomogli k uspehu turistične naloge in njene predstavitve.