RATITOVEC (1642m)

Na jesensko soboto, 24.9.2016, smo se člani mladinskega odseka podali na prvi planinski pohod v tem šolskem letu. Tokrat smo se povzpeli na Ratitovec.

Zgodaj zjutraj se nas je pred šolo nabralo kar lepo število planincev. Posedli smo se na avtobus in se odpeljali do Železnikov. Od tam smo se po ozki in ovinkasti cesti pripeljali do vasice Prtovč, ki je bila izhodišče našega izleta. V koloni smo se počasi vzpenjali in opazovali lepoto narave okoli sebe. Dan je bil čudovit. Sonce nas je spremljalo celo pot in nas prijetno grelo. Po dobri uri in pol hoda smo prispeli do Krekove koče. Tam smo pomalicali in v planinsko knjižico pritisnili žig še enega osvojenega vrha. Veseli smo bili, da smo se nazaj spuščali po drugi poti, saj smo na njej srečali našega skakalca Ceneta Prevca. Prijetno utrujeni in polni novih doživetij  smo se vračali domov.

Mojca, Roberta in Hermina

Fotografije Martin Česnik