Dnevni arhiv: 25 marca, 2019

Turistična naloga Skoči v preteklost – brani imperij!

V šolskem letu 2018/19 sta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo razpisala 33. državni festival Turizmu pomaga lastna glava. Tema letošnjega festivala je Turistični spominek mojega kraja. Člani turističnega krožka smo naš turistični program pripravili v nalogi z naslovom Skoči v preteklost – brani imperij! V nalogi smo pripravili raziskovanje zgodovine Rimljanov na Slovenskem. Na aktiven in zabaven način boste spoznali delovanje trdnjave Ad Pirum v Hrušici. Naš turistični program združuje šport s preteklostjo in sodobnostjo. V preteklost skočimo s pomočjo moderne tehnologije – pametnih telefonov, zraven pa še tekmujemo v orientaciji po planoti Hrušica. Sami odkrivamo preteklost...